Domů » Destinace » Chorvatsko » Primošten, jedno z nejhezčích letovisek Chorvatska

Primošten, jedno z nejhezčích letovisek Chorvatska

Primošten, jedno z nejhezčích letovisek Chorvatska

Primošten je nádherné historické městečko, které je plné křivolakých uliček a tradičních malebných domů. Vhodné je zejména pro turisty, jelikož nabízí nespočet restaurací a kaváren, obchůdků se suvenýry a samozřejmě také velké množství ubytovacích možností. 

Doprava

Do Primoštenu se můžete dopravit autem, dálkovým autobusem, a nebo využít nejrychlejší cestu a to letět letadlem.

Cesta autem trvá z Prahy okolo 10 hodin a vede skrze státy Rakousko a Slovinsko. Po cestě vás nemine placení mýtného v samotném Chorvatsku a také budete potřebovat platnou dálniční známku na Rakouskou a Slovinskou dálnici. Případně také dálniční známku pro Česko. Jak se připravit na cestu autem do Chorvatska se dočtete v tomto článku.

Letadlem bohužel nepřiletíte přímo do Primoštenu, ale do nedalekého Splitu, ze kterého se pak do Primoštenu dostanete například půjčeným autem. Split je vzdálený od Primoštenu necelých 62 km a cesta autem zabere kolem jedné hodiny. Případně můžete využít veřejnou dopravu, kdy se cena jízdenky pohybuje kolem 150 Kč / osoba.

Cestování po Primoštenu

Primošten je opravdu malé městečko, které můžete velice snadno projít pěšky. Na výlety do okolí je nejvhodnější půjčené nebo vlastní auto.

Primošten

Ubytování

Pokud preferujete ubytování přes Airbnb.cz, tak vás budeme muset bohužel zklamat. Na této stránce se nachází pouze malé možností ubytování. Mnohem větší nabídku však najdete na Booking.com, kde jsme si i my zamluvili útulný apartmán Apartments Toni Sea view. Jedná se o velice moderní apartmány, které se nacházejí mimo centrum Primoštenu, tudíž nabízejí mnohem větší klid od turistů. K těmto apartmánům patří také soukromá pláž s lehátky a možností zapůjčení paddleboardu. Večer si také můžete půjčit gril a vychutnat si večeři s nádherným výhledem přímo na moře. Toto ubytování je vhodné především pro lidi, kteří mají rádi soukromí a klid.

Čtěte také:  Krásné písečné pláže v okolí Barcelony 
Primošten
Výhled z apartmánu

Restaurace a kavárny

V centru Primoštenu se nachází velké množství restaurací a kaváren. Děti také jistě ocení výborné domácí zmrzliny a nebo třeba drobné občerstvení přímo na pláži. 

Památky a zajímavá místa

Centrum

Centrum městečka představují malebné uličky, stánky se zmrzlinou a nebo třeba stánky se suvenýry. Nás také překvapily malé děti, které před svými domovy prodávaly nasbírané mušle za symbolikou cenu. 

Hlavní dominantou města je Kostel sv. Juraje z 15. století, který se nachází na samém vrcholku malého kopce, na kterém se centrum Primoštenu rozprostírá. 

Vyhlídka

Dechberoucí výhled na malebné městečko Primošten se vám naskytne popojedete-li pár kilometrů na jih od Primoštenu. Na kopci podél hlavní silnice se nachází vyhlídka s posezením a s pár parkovacími místy, které jsou ovšem během západu slunce beznadějně obsazené. Proto je lepší vydat se na místo minimálně o půl hodiny dříve a na západ si počkat.

Primošten, jedno z nejhezčích letovisek Chorvatska
Výhled na Primošten

Trogir

Trogir je lázeňské město, kam si z Primoštenu můžete udělat krásný výlet. Cesta autem trvá přibližně 30 minut. Pro turisty je zde zřízené velké placené parkoviště, kde můžete zaparkovat a vydat se do centra města pěšky. Historický střed města Trogir byl v roce 1997 zařazen na seznam Světového dědictví UNESCO. Historické jádro města je obehnané hradbami a nachází se v něm například Katedrála sv. Vavřince, Knížecí palác ze 13. století a mnoho dalšího. 

Tagy: pláž

Další doporučené články

Chorvatsko

Putování po severní Dalmácii: od Zadaru přes Kornati

Mezi nejoblíbenější turistické zahraniční destinace již tradičně patří Chorvatsko. Skoro by se zdálo, že v této zemi již není co objevovat. Opak je však pravdou. Společně se v článku vydáme na putování po severní Dalmácii, ukážeme vám zátoky, které vás zlákají ke koupání, a projdeme si malá dalmatská městečka, jež by vám neměla uniknout. Čtěte […]

Chorvatsko Koronavirus

Jaké dokumenty potřebujete při cestě do Chorvatska 2021?

Od půlky června 2021 bylo možné cestovat do Chorvatska pouze s občanským průkazem a bez nutnosti negativního testu. Od čtvrtka 1. 7. 2021 ovšem Chorvatsko opět zpřísnilo pravidla. Za jakých okolností nyní můžete vyrazit na dovolenou? Od čtvrtka se musíte prokázat na chorvatských hranicích tzv. covid pasem. Certifikáty, které splňují podmínky a mohou být uznané pro […]

Autem do Chorvatska 2022. Jak se připravit cestu?

Chystáte se autem do Chorvatska? Jedete poprvé na dovolenou autem? Co všechno si připravit? Přečtěte si náš článek a předejděte častým chybám, které by vám zbytečně mohly zkomplikovat cestu k moři. Kdy vyrazit? Jak se vyhnout dlouhým kolonám u hranic Chorvatska? Doporučujeme vyrazit v méně běžné dny, než se obvykle jezdí na dovolenou – pátek až […]

Výstava vláčků a miniatur v Třeboni

Výstava vláčků v Třeboni představuje trvalou expozici miniaturních vláčků a modelových kolejišť. Kromě toho je tato prezentace vkusně obohacena o figurky lidí a zvířat, které celému prostoru dodávají realistický nádech. Avšak není potřeba zůstávat jen u pasivního pozorování. Všichni zájemci mají rovněž možnost aktivně si vyzkoušet jízdu na vybraných vláčcích a kolejištích. Vláčky Třeboň Pod […]

Zajímavé odkazy

Roubenky Annaberg v Koutech nad Desnou

Chystáte se letos strávit dovolenou v tuzemsku? Nevíte stále, který kout byste navštívili? A jeden kout v Jeseníkách? Navštivte Kouty nad Desnou pod Červenohorským sedlem v klidné části Jeseníků. Penzion roubenky Annaberg se nachází uprostřed Jesenických hor na slunném místě u řeky Hučivá Desná. Lze zde prožít dovolenou na čistém horském vzduchu, krásné, ale zároveň drsné krajině. Jeseníky […]

Itálie Města

Milán a 5 nejlepších míst, která navštívit

Milán, město módy, luxusu a historie, toho má opravdu hodně co nabídnout. V tomto článku vám přinášíme 5 nejzajímavějších a nejznámějších míst, která se rozhodně vyplatí navštívit. O možnostech ubytování, dopravě a restauracích v jednom z nejvyspělejších měst Itálie jsme se pak rozepsali v navazujícím článku. Santa Maria delle Grazie Známý italský kostel Santa Maria delle Grazie sousedí […]