Domů » Destinace » Itálie » Milán, město módy a luxusu na severu Itálie

Milán, město módy a luxusu na severu Itálie

Milán, město módy a luxusu na severu Itálie

Milán (Milano) je jedním z nejbohatších a nejvyspělejších měst na severu Itálie. Žije zde 1,4 milionu obyvatel a jakmile se řekne jméno tohoto italského města, většina z nás si představí nespočet luxusních butiků, restaurací a kaváren. A přesně takový Milán je.

Doprava

Možností, jak se můžete dostat do Milána, je opravdu mnoho. Pokud jste rádi pánem svého času a neradi se přizpůsobujete jiným lidem, můžete jet do Milána autem. Cesta z Prahy ovšem trvá téměř 9 hodin, a tak je rozhodně výhodnější přeprava letadlem. Ryanair a Wizz Air, oblíbené nízkonákladové společnosti, obsluhují letiště Bergamo Orio Al Serio, zatímco ČSA, easyJet a ostatní aerolinky létají na letiště Malpensa.

Letiště Bergamo Orio Al Serio, kam létají především nízkonákladové letecké společnosti, je jedním ze tří letišť, které slouží k cestám do Milána. Vzdálenost tohoto letiště od města je 60km a na přepravu je nejvýhodnější dálkový autobus, který stojí 2,30 eura na 90 minut. Jízdenky si lze zakoupit přímo na zastávce nebo v informačním centru na letišti. 

Letiště Malpensa, druhé největší letiště v Itálii, je od Milána vzdálené 50 km. Nejlevněji se do centra Milána dostanete pravidelnou autobusovou linkou. Jízdenky zakoupíte přímo u řidiče za přibližně 10 euro.

Cestování po Miláně

Nejjednodušší způsob, jak cestovat po Miláně, je jednoznačně metro. Linky metra mají své barevné označení a číslo. U každého vstupu do stanice metra se nachází automat s jízdenkami a případně mapkou, ve které se poměrně jednoduše zorientujete. Ceny za jízdenky, které ale platí zároveň také na autobusovou a tramvajovou dopravu, se pohybují okolo 2 eur na 90 minut.

Miláno, metro
Milánské metro

Ubytování

V Miláně určitě nebudete trpět nedostatkem možností ubytování. Na Booking.com si můžete vybrat z nepřeberného množství hotelů a apartmánů. Pokud byste však hledali cenově dostupnější alternativy, vyplatí se hledat na stránkách Airbnb.cz a zamluvit si byt nebo dokonce pouze jednu místnost ve společné domácnosti.

Čtěte také:  San Marino, zajímavá místa a památky

Restaurace a kavárny

V Miláně se nachází velké množství nejrůznějších kaváren a restaurací, ze kterých bychom vám rádi doporučili například kavárnu Red Bistrot e Libreria. Tato kavárna se nachází v blízkosti vlakového nádraží a nabízí nejen výbornou kávu a delikatesní zákusky, ale také možnost koupě zajímavých knih. Celková atmosféra je velice příjemná a uvolněná a pokud by vám snad bylo nepříjemné posezení uvnitř, můžete si svou kávu vychutnat také na čerstvém vzduchu díky venkovnímu posezení s výhledem na vodní brouzdaliště. 

Z restaurací vám doporučíme našeho favorita, kterým je Ca’puccino. V této restauraci si můžete za poměrně slušné peníze pochutnat na pravém milánském rizotu, pizze či těstovinách, které zde připravují na všechny možné způsoby. V parných dnech zde navíc oceníte domácí ledové limonády a čaje. Jako sladkou tečku nezapomeňte na italské tiramisu, které je jednoduše dokonalé. Restaurace se nachází pouze 2 km od Katedrály Narození Panny Marie. Pěšky vám cesta zabere okolo 25 minut a nebo můžete využít metra M1, které jezdí každé dvě minuty a k restauraci vás zaveze za 5 minut.

Památky a zajímavá místa

Katedrála Narození Panny Marie

Katedrála Narození Panny Marie (Duomo di Milano) se nachází na náměstí Piazza del Duomo neboli Dómovém náměstí. Tato dechberoucí katedrála je pátá největší na světě. Na oficiálních stránkách si můžete zakoupit vstupenky na prohlídku interiéru katedrály a také vstupenky na střechu této impozantní budovy, ze které se vám naskytne nezapomenutelný výhled na celé město. Koupi vstupenek doporučujeme rozhodně předem on-line, abyste se vyhnuli dlouhým a únavným frontám

Galerie Viktora Emanuela II.

Galerie Viktora Emanuela II. se nachází rovněž na náměstí Piazza del Duomo. Jedná se o impozantní obchodní centrum, které bylo postaveno v roce 1877. Vyskytují se zde butiky nejluxusnějších značek světa a také několik restaurací, ve kterých si ale nepochybně připlatíte za tuto výjimečnou lokaci. 

Čtěte také:  Pisa - jaké památky a místa zde vidět a navštívit

Oblast tzv. Zlatého čtyřúhelníku

Dalším místem, které byste skutečně neměli opomenout při návštěvě Milána, je oblast tzv. Zlatého čtyřúhelníku neboli Quadrilatero della moda. V této oblasti se nachází butiky s luxusní módou od špičkových světoznámých módních návrhářů. Málokdo si zde něco koupí, ale většina turistů jezdí do této oblasti, aby nasáli atmosféru kvality a luxusu.

Terazza Aperol

Terazza Aperol je ikonická restaurace, ve které si kromě výborného jídla můžete objednat jeden z nejznámějších drinků Aperol. Největší chloubou této restaurace je venkovní terasa, ze které máte impozantní výhled na náměstí Piazza del Duomo a především na Katedrálu Narození Panny Marie. Doporučujeme však navštívit tuto restauraci co nejdříve, protože v pozdějších hodinách by už na vás nemuselo zbýt místo kvůli omezeným rozměrům terasy. Ceny za drinky a pokrmy jsou opravdu velice vysoké, ale troufáme si tvrdit, že za tento zážitek několik euro navíc stojí. 

Aquapark

Pokud se chcete svlažit po náročném dopoledni plném nakupování, doporučujeme vám navštívit Acquatica Park, který je vhodný nejen pro děti, ale také pro dospělé. Nachází se zde opravdu velké množství tobogánů a nejrůznějších vodních atrakcí pro vaše ratolesti. Občerstvení, skříňky na cennosti a převlékárny jsou naprostou samozřejmostí. Aktuální ceník najdete zde.

TIP: zhruba 340 km od Milána leží San Marino, 3. nejmenší stát v Evropě. Pokud jste tedy v Itálii autem a chcete si udělat výlet a zároveň poznat novou zemi, pak je San Marino, o kterém jsem sepsali samostatný článek, naprosto ideálním místem.

Další doporučené články

Itálie Jezera

Dovolená u Lago di Garda

Zajímá vás dovolená, která vám nabídne nejen koupání v průzračné vodě, opalování na pláži, turistiku, sportovní aktivity a zábavu, ale také nádherné výhledy na hory a Alpy? V tom případě je právě dovolená u Lago di Garda přímo pro vás! Kdy vyrazit k jezeru Lago di Garda? Dovolená u jezera Lago di Garda je ideální pro návštěvu […]

Itálie Města

Milán a 5 nejlepších míst, která navštívit

Milán, město módy, luxusu a historie, toho má opravdu hodně co nabídnout. V tomto článku vám přinášíme 5 nejzajímavějších a nejznámějších míst, která se rozhodně vyplatí navštívit. O možnostech ubytování, dopravě a restauracích v jednom z nejvyspělejších měst Itálie jsme se pak rozepsali v navazujícím článku. Santa Maria delle Grazie Známý italský kostel Santa Maria delle Grazie sousedí […]

Itálie Města

Pisa – jaké památky a místa zde vidět a navštívit

Ať už jste v Pise jenom na skok, nebo zde trávíte svou dovolenou, v tomto článku vám představím ta nejzajímavější a turisty nejoblíbenější místa a památky, která byste si neměli nechat ujít. Náměstí zázraků Náměstí zázraků, italsky Piazza dei Miracoli, sloužilo jako centrum města už ve 13. století. Kromě Šikmé věže se zde nachází ještě […]

Itálie Města

Florencie, renesanční město v srdci Toskánska

Florencie, hlavní město Toskánska, které bylo v 19. století hlavním městem celé Itálie, leží na řece Arno. Ročně ji navštíví miliony turistů, kteří sem přijíždějí obdivovat středověké a renesanční architektonické památky a cenné umělecké sbírky. V tomto článku vám přiblížím některé z tamějších památek a významných míst a nakonec i poradím, jak se dopravit do Florencie […]

Itálie Města

Historické město Řím a jeho nejkrásnější památky

Řím je jedním z nejzajímavějších a nejznámějších míst v celé Itálii. Přestože v minulosti město utrpělo četné šrámy v podobě nájezdů a obléhání, dnes je plné těch nejkrásnějších památek a architektonických skvostů. Ne nadarmo je celé historické jádro Říma součástí světového dědictví Unesco. Vznik Říma Podle dávných legend vznikl Řím v roce 753 př. n. […]

Itálie Města

Volterra – italské město s nejkvalitnějším alabastrem na světě

Pravděpodobně většina dívek, kterou neminula populární Twilight sága, si již při vyřčení jména Volterra dokáže živě představit, o jakém městě je řeč. Není to však pouze romantická série s upíří tématikou, jež by město proslavila. Volterra je známá také svými vysoce kvalitními alabastrovými výrobky, které si lze zakoupit v místních obchůdcích a uměleckých ateliérech.  Město, jež si stále uchovává […]